SORUMLULUK REDDİ

1- Çanakkale Savaşları Enstitüsü, yayınevi olarak Ansiklopedide sunduğu bilgilerin doğru olması için her türlü gayreti göstermekle beraber yanlış veya eksik bilgiden sorumlu değildir.

2- Çanakkale Savaşları Enstitüsü, Ansiklopedi sitesinde yer alan bilgilerin tam ve doğru olduğunu garanti etmemektedir.

3- Çanakkale Savaşları Enstitüsü tarafından hazırlanan Ansiklopedinin web sitesinde yer alan beyanlar, hukuken taahhüt niteliğinde ve bağlayıcı değildir.

4- Yayıncı ve mezkûr ansiklopedi web sitesi, bu bilgilerle üçüncü şahısların haklarının ihlal edilmemesine ilişkin garantiler dâhil yasal olarak hiçbir garanti vermemektedir.

5- Yayıncı ve mezkûr ansiklopedi, sitenin içerdiği materyalden, sitenin kullanımından sonra alınan bir karar veya yapılan bir eylemden doğan, kontrat, haksız fiil veya başka türlü (sınırlama olmadan, iş kaybından doğan zararlar veya kâr kaybı dâhil) zararlardan sorumlu değildir.

6-Bu sitede yer alan bilgiler ve her türlü elektronik doküman, Çanakkale Savaşları Enstitüsü tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bu elektronik dokümanların doğruluğu; yazım hatası, yazılım hatası, aktarım hatası, sistemlerin bozulması veya saldırıya uğraması gibi nedenlerden kaynaklanan hatalara karşı garanti edilmemekte olup bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle bu sitede yer alan elektronik dokümanlardaki hatalardan, eksikliklerden ya da bu dokümanlara dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak, doğrudan veya dolaylı, her türlü maddi/manevi zararlardan, yayınevi, genel yayın yönetmeni, editör ve editör yardımcısı dahil, sorumlu tutulamaz.

7-Bu sitenin kullanımı sırasında herhangi bir arıza, hata, eksiklik, kesinti, kusur veya nakilde gecikme, bilgisayar virüsü ya da hat veya sistem arızası sonucu doğrudan ya da dolaylı ortaya çıkan hiçbir zarardan kurum ve/veya çalışanı, bu tür bir zarar olasılığından haberdar edilmiş olsalar dahi, sorumlu değillerdir.

8- Çanakkale Savaşları Enstitüsü tarafından sitenin virüs önlemleri almış olmakla birlikte, bu konuda bir garanti verilmemektedir. Herhangi bir bilgi, belge, uygulama vb. indirmeden önce virüslerden korunma konusunda gerekli önlemleri almak, kullanıcıların sorumluluğundadır.

9-Bu web sitesini kullanım şartlarıyla ilgili ortaya çıkabilecek ihtilaflarda bu metin yasal dayanak kabul edilmek suretiyle Çanakkale Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

(Çanakkale Savaşları Enstitüsü olarak bu yasal uyarıda yer alan tüm koşulları ve hükümleri önceden bir ihbara gerek kalmaksızın değiştirme ve güncelleme hakkına haizdir. “Gizlilik politikası ve Sorumluluk Reddi”ni düzenli olarak takip etmek, site kullanıcısının sorumluluğundadır. Yapılan değişikliklerden sonra siteyi kullanmaya devam eden kişi, “Gizlilik Politikası ve Sorumluluk Reddi”ndeki değişiklikleri kabul etmiş sayılır.)